Paweł Ziółkowski

Artysta Malarz

Poznań, Polska

Poznaniak, żyjący od dzieciństwa w blokach z wielkiej płyty. Wydawałoby się, że nie jest to środowisko dla artysty inspirujące. Czy jednak nasze natchnienie ma budzić i wyzwalać nasze materialne otoczenie, czy też może to, co siedzi w nas wewnątrz? Wydaje się, że u Pawła Ziółkowskiego silnika napędowego do tworzenia musimy szukać zdecydowanie w naszej Psyche. Mówi o sobie, że jest wciąż niedojrzały emocjonalnie i być może dlatego jego obrazy często są okraszone bajkowością i wręcz dziecinną niewinnością, a jednak zawsze znajdziemy na nich równocześnie ślady mroku. Artysta przedstawia otaczający nas świat w sposób niekonwencjonalny, odległy od realizmu.
 
 
 
 
Jego prace to abstrakcyjne przedstawianie obiektów oraz postaci. Zobaczymy na nich podróże wgłąb siebie, połączone z fascynacją wszelkiego rodzaju emocjami. Feeria barw farby na niektórych płótnach jest nieuporządkowana, na innych zaś ciesząca oko swą precyzją i dbałością w doborze. Równie istotna jest ambiwalencja w podejściu do szczegółów malowanych przedmiotów czy postaci. Zdarza się tutaj wysoka precyzja, innym razem chaos. Ziółkowski stosuje rożne techniki, najczęściej znajdziemy u niego olej i akryl, jednak ciekawym eksperymentem na wybranych obrazach jest malowanie za pomocą gładzi szpachlowej. Prace artysty są regularnie wystawiane w różnych miejscach w Poznaniu i okolicach.
 
 
 
Zdjęcie z wystawy "Zderzenia" w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie. Widoczny obraz nosi tytuł "Licho".
 
 
Twórczość malarską Paweł Ziółkowski zawsze godził z innym zajęciem, mianowicie przez wiele lat był wokalistą i gitarzystą postrockowego zespołu PSYCHODRAMA - tak przejawiała się jego nieposkromiona potrzeba artyzmu. Zespół, w którym występuje aktualnie nosi nazwę Cyklofrenia. Paweł jednak powoli myśli o zakończeniu kariery muzycznej i skupieniu się w pełni na swojej sztuce malarskiej.
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl